CHP’den ortak açıklama

CHP’den ortak açıklama

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Coşkun Atalamış'ın sosyal medya paylaşımlarından dolayı ortak basın açıklaması yaptı

CHP Gaziantep İl Başkanı Hayri Sucu, CHP Gaziantep Milletvekilleri Bayram Yılmazkaya, İrfan Kaplan, Şahinbey İlçe Başkanı Zeki Gürsel, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Coşkun Atalamış'ın sosyal medya paylaşımlarından dolayı ortak basın açıklaması yaptılar.  

CHP Gaziantep İl Başkanlığından yapılan açıklamada,

 

YOLDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ.

Ülkemiz ciddi bir salgın tehditi altındayken, günaşırı vaka ve ölüm haberlerinin içimizi yaktığı şu zorlu günlerde CHP Gaziantep üyesi 3 yol arkadaşımızın hukuksuz ve kanunsuz bir şekilde gözaltına alınarak ev hapsi ile düşünce, yaşam özgürlüklerinin kısıtlanmasını büyük bir kaygı ile izliyor ve kınıyoruz! Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz için Kuvvetler ayrılığı ilkesinin önemini her geçen gün vatandaşımız daha iyi anlamakta.  Yürütmenin verdiği bir karara vatandaş eleştiri geliştirdiği anda yürütmenin başı bir anda yargının temel figürü haline geliyor ve düşünceler kısıtlandırılıyorsa burada faşizmin canlandığını söylemek işten bile değil. Geçtiğimiz şu zorlu süreçte bizler daha fazla samimiyet, daha fazla çözüm yolu beklerken gördüğümüz tablo yaşadığımız tablo kadar içimizi yakmakta. Siyasi kaygılarınızı bir tarafa atarak vatandaşın can kaygısıyla yürekten ilgilenmeye davet ediyoruz. Şuanda ev hapsinde bulunan hukuksuz yere yargılanan arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletmekle beraber hukukun üstünlüğünü mümkün kılana dek mücadelemizin devam edeceğini bildirir saygılarımızı sunarız.”

 

 

5.04.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz