Deva Partisi'nden afiş protestosu

Deva Partisi'nden afiş protestosu

Deva Partisi Gaziantep Teşkilatı hafta sonunda yapılacak olan Kongre öncesinde astırılmayan Afişler nedeniyle farklı protesto yapıldı.

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan'ın Gaziantep'te 21 Mayıs Cumartesi günü yapacağı miting öncesinde afiş asmaya izin verilmemesine farklı tepki gösterdi. 

Cumartesi günü saat 17:00'de yapılması planlanan miting öncsinde miting alanı ile ilgili olarak ilk defa farklı yer gösterilmesine tepki gösteren partililer bu seferde üst geçit ve köprülere pankart asılmasına için izin vermeyen yetkililere pankartları sırtlarında taşıyarak tpki gösterdiler.

 

DEVA PARTİSİ'NE AFİŞ YASAĞI

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Sekmen sosyal medyada yaptığı açıklamada Gaziantep'te miting yasağının ardından afiş asmalarının da engellendiğini açıkladı. DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Avukat Ertuğrul Kaya'nın afişleri üzerinde taşıdığı fotoğrafı paylaşan Sekmen, "Meydanlar, kavşaklar, köprüler, üst geçitler sizin olabilir. Derdimizi anlatmak için, kendimize ve milletimize olan inanç ilehareket eden bir beden yeter."

19.05.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz