GSO SAVUNMA SANAYİ HAMLESİ

GSO SAVUNMA SANAYİ HAMLESİ

(GSO), savunma sanayine yönelik yürütmüş olduğu çalışmalar kapsamında, Gaziantepli sanayicilerin Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) yönelik üretim yapabilmeleri ve tedarikçi olabilmeleri amacıyla, sanayi hamlesi yapıyor.

Gaziantep Sanayi Odası (GSO), savunma sanayine yönelik yürütmüş olduğu çalışmalar kapsamında, Gaziantepli sanayicilerin Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) yönelik üretim yapabilmeleri ve tedarikçi olabilmeleri amacıyla, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü (AFGM) Kalite Sistem Yönetim Daire Başkanı ve beraberindeki heyeti firmalarımızla bir araya getiriyor.

Sanayide değişim ve dönüşüm programı kapsamında kent sanayisinde katma değer ve yüksek teknoloji üretimlerin artmasına yönelik çalışmalar yürüten Gaziantep Sanayi Odası, oda üyesi firmalarla savunma sanayine yönelik önemli bir projeye başlıyor. Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nün, sürdürülebilir, kaliteli ve teknik yeterliliğe sahip firmalardan alım yapmasını sağlamak üzere, 01.01.2020 tarihi itibariyle Onaylı Tedarikçi Belgesi zorunlu hale geliyor. Onaylı Tedarikçi Belge alımı için firmalarımızın, AFGM’ye doğrudan başvuru yapmaları gerekiyor. Bu amaçla GSO üyelerinin onaylı tedarikçi olabilmelerine yönelik AFGM Kalite Yönetim Sistemleri Yönetim Daire Başkanı ve beraberindeki uzman heyet GSO’nun davetiyle Gaziantep’te firmalarımızla bir araya gelerek, toplantı düzenleyecek.

 

ÇARŞAMBA GÜNÜNE KADAR BAŞVURU DOSYASININ HAZIRLANMASI HALİNDE ÖN İNCELEME YAPILACAK

Firmalarımızın toplantı öncesinde, başvuru formlarını doldurulup gerekli belgelerle birlikte başvuru dosyasını hazırlaması halinde, 10 Ekim 2019 Perşembe günü Gaziantep sanayi Odası’nda başvurularla ilgili ön inceleme yapılacak ve eksikliklerin giderilmesi için toplantı öncesinde firmalarımıza bilgi verilecek. Başvuru dosyasının ön incelemesinin yapılabilmesi için ise başvuru dosyasının tamamlanarak, 9 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 16:00'ya kadar Gaziantep Sanayi Odası’ndan telefonla randevu alınması gerekiyor. 15 Ekim 2019 Salı günü ise firmalarımızın da katılacağı AFGM yetkilileriyle yapılacak toplantı ve ikili görüşmeler neticesinde, uygun bulunan başvurular elden AFGM yetkililerine teslim edilerek, onaylı tedarikçi başvuru sürecinin 1.aşaması tamamlanmış olacak. Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü ve Gaziantep Sanayi Odası işbirliğinde “Onaylı Tedarikçi Belgesi Bilgilendirme Toplantısı ve AFGM Yetkilileriyle Başvuru Değerlendirme Görüşmeleri” 15 Ekim 2019 Salı günü sabah saat 09:30’da başlayacak. Toplantıda AFGM’ye onaylı tedarikçi olma başvuru süreçlerinin anlatılmasının yanı sıra, firmalarla ikili görüşmeler de gerçekleştirilecek. Başvuru dosyasın hazırlamak için, Milli Savunma Bakanlığı'nın web sitesinde (www.msb.gov.tr), "Hizmetler" sekmesinin altında "AFGM" alt sekmesinde yer alan "Onaylı Tedarikçi Başvuruları" bölümünü incelemeniz ve aşağıdaki bilgi notlarından faydalanmanız, dosyanın sağlıklı hazırlanması açısından önem arz etmektedir.

8.10.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz