ŞAHİNBEY’İ DİNLEDİLER

ŞAHİNBEY’İ DİNLEDİLER

Şahinbey Belediyesi Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya’yı Gazianteplilerle buluşturdu. Kapaklıkaya vatandaşlara Aile İçi İletişimi anlattı.

Şahinbey Belediyesi Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya’yı Gazianteplilerle buluşturdu. Kapaklıkaya vatandaşlara Aile İçi İletişimi anlattı.

Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen konferansa Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Şahişnbey İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Kılıç, AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Av. Hasan Teke, Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanı Zekeriya Efiloğlu, Şahinbey İlçe Müftüsü Mahmut Arcaklıoğlu, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

KONFERANSA YOĞUN İLGİ

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya’nın Aile içi iletişim konulu konferansını dinlemek için vatandaşlar Şahinbey Kongre ve Sanat Merkezi’ne akın etti.1.600 kişilik salonu dolduran 2.000 kişiden fazla vatandaş Kapaklıkaya’nın tavsiyelerini dikkatli bir şekilde dinlediler.

Eğitimci Yazar Alişan Kapaklıkaya “Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun davetiyle sizlerin gönlüne misafir olmaya geldim. Kalpten çıkan bir söz karşıdakinin kalbinde yer bulurken, kendimizin dahi inanmadığı bir söz karşıya asla tesir etmez. İyi çocuklar yetiştirmenin ilk şartı iyi bir anne baba olmaktır” dedi.

Kapaklıkaya, ailelerin çocuklarına sahip çıkması ve ilgilenmesi gerektiğini belirterek, "Çocuklara gereken önemi vermeliyiz. 'Nasıl ki ağaç yaş iken bükülür' demişe atalarımız çocukta küçükken aldığı, öğrendiği bilgilerle büyür. İyi güzel şeylerle yetişirse topluma ailesine ve milletine faydalı bir insan olarak hayattaki yerini alır. Fakat küçük yaşta yanlış sakıncalı şeyler öğretilir ve öyle büyürse başta kendisine, ailesine ve topluma zararlı bir insan olarak yetişir. Hiçbir aile de evladının bu şekilde yetişmesini istemez" dedi.

17.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz