ŞEHİTKAMİL’DE AÇIKÖĞRETİM KURSLARI

ŞEHİTKAMİL’DE AÇIKÖĞRETİM KURSLARI

Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi’ çerçevesinde Şehitkamil Belediyesine bağlı 12 aile merkezlerinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı açık öğretim kursları başladı.

Şehitkamil Belediyesi ve Gaziantep Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği ‘Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi’ çerçevesinde Şehitkamil Belediyesine bağlı 12 aile merkezlerinde 2019-2020 eğitim öğretim yılı açık öğretim kursları başladı. Üniversite bünyesindeki kent gönüllüsü öğrenciler, eğitim-öğretim yılı içerisinde Şehitkamil Belediyesi bünyesinde bulunan 12 aile merkezinde 92 kursiyere eğitim verecek.

Hayata geçirdiği aile merkezleriyle kadınlara yönelik eğitim alanında destek veren Şehitkamil Belediyesi, Gaziantep Üniversitesi ile ortaklaşa başlattığı Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi ile açık öğretim öğrencilerini diploma sahibi yapmak adına çalışmalarını sürdürüyor. Karacaoğlan Aile Merkezinde başlatılan ilk derse Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, Gaziantep Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Nuh Okumuş, Gaziantep Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi, Türk Dili Edebiyat Fakültesi ve Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri katıldılar. Aile merkezlerinde eğitim gören açık öğretim kursu öğrencileri, proje kapsamında üniversite öğrencileri tarafından sıkıntı yaşadıkları konularda ders alacak. Üniversite bünyesindeki kent gönüllüsü öğrencileri, 2019-2020 eğitim-öğretim yılı içerisinde 12 aile merkezinde 92, kursiyere eğitim verecek.

 

HER TÜRLÜ DESTEĞİ SUNMAYA HAZIRIZ

Tüm öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyen Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan, “Açık öğretimde okuyan kardeşlerimizin eğitimlerini tamamlamalarını sağlamak adına Gaziantep Üniversitemiz ile iş birliği çerçevesinde hizmet sunmaya gayret gösteriyoruz. Üniversitemiz, Kent Gönüllüleri Toplumsal Duyarlılık Projesi çerçevesinde inanılmaz destekler sağlıyor. Bu neticede kursiyerlerimizden çok güzel verim, çok güzel dönüşler alıyoruz. Hocalarımızla öğrenci kardeşlerimizle koordinatörlerimizle siz değerli kursiyerlerimize her türlü desteği sunmaya hazırız. Yeter ki açık öğretim kursiyerlerimiz; öğrenmeye, eğitilmeye gayret göstersin. Bizler, halkımıza nitelikli imkanlar sağlamak için varız. Böyle bir tercihte bulunup, boş vakitlerinde çok önemli bir faaliyet sunacak kursumuza katılanlara teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize yeni eğitim-öğretim yılında başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

14.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz