Gıda Dünyasının Türkiye Buluşmasında Gözler Bizce Yağda

Gıda Dünyasının Türkiye Buluşmasında Gözler Bizce Yağda

Gıda dünyasının İstanbul’da gerçekleştirilen en büyük fuarlarından birisi olan World Food İstanbul 2019’da gözler Kadooğlu Yağ’ın standına çevrildi.

Bizce, Brinto, Mayra, Azime ve Mutfakların Şefi markalarının yenilikçi ürünleri ile fuara katılan Kadooğlu Yağ fuarda büyük ilgi gördü. 55 ülke mutfağında Kadooğlu Yağ markalarının yer aldığını ifade eden Kadooğlu Yağ CEO’su Celal Kadooğlu dünya sektörünün bir araya geldiği bu tarz fuarlarla Türkiye’nin uluslararası pazarda gururla temsil edildiğini ifade etti.

Türkiye’nin gıda alanında ki en büyük fuarları arasında yer alan ve 24 ülkeden 1.000’in üzerinde firmanın katıldığı, ziyaretçi sayısının ise 20 bini aştığı World Food İstanbul 2019’da Kadooğlu Yağ standı ziyaretçi akınına uğradı. Yurt içi ve yurt dışı pazarların aranan markası haline gelen ve gerçekleştirdiği ihracat yanında oluşturduğu istihdamla da ülke ekonomisine büyük katkılar sağlayan Kadooğlu Yağ bünyesinde faaliyet gösteren Bizce Yağ, Türkiye’nin dünya pazarlarındaki en önemli markaları arasında yer alarak ülke tanıtımında da önemli rol oynuyor. World Food İstanbul 2019’u değerlendiren Kadooğlu Yağ CEO’su Celal Kadooğlu “Uluslararası fuarlar tanıtım için en büyük önceliğimiz. Bu fuarlarda sadece ürünlerimizi değil aynı zamanda ülkemizin de tanıtımını sağlıyoruz. World Food İstanbul 2019 fuarı bizler için iyi geçti. Yenilikçi ürünlerimizi yabancı alıcılarla buluştururken yurt içi pazarlara yönelik de önemli bağlantılar gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte de Kadooğlu Yağ olarak üretmeye, istihdam oluşturmaya devam edecek, yeni yatırımlarımız ve ihracatta gösterdiği yüksek performansımız sürekliliğini koruyacaktır” dedi.

10.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz