Şahinbey Umre’ye gönderecek

Şahinbey Umre’ye gönderecek

Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında bu yıl 161 öğrencinin umreye gönderilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Şahinbey Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında bu yıl 161 öğrencinin umreye gönderilmesi amacıyla protokol imzalandı.

Gaziantep Valiliği, Şahinbey Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü 161 öğrencinin Umre’ye götürülmesi için protokol imzaladı. Proje kapsamında lise 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf öğrencileri, Şahinbey Belediyesi tarafından dağıtılacak kitap üzerinden sınava tabi tutulacak. Düzenlenen sınav sonrasında her okulun 1’ncisi, 2’ncisi ve 3’üncüsü Umreye gitmeye hak kazanacak. Vali Davut Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu,  İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete ve İl Müftüsü Ahmet Çelik arasında imzalanan protokol ile Şahinbey ilçesindeki 66 liseden 47 bin öğrencinin katılacağı ödüllü kitap okuma yarışması sonucunda dereceye giren 161 öğrenci Şahinbey Belediyesi tarafından Umreye gönderilecek.

 

GÜL, “GÜZEL BİR PROJE”

Çocukların kitap okudukça ailelerine, şehrine ve ülkesine faydalı bireyler olarak yetişeceğinin altını çizen Vali Davut Gül,  “Bu projeye 4 yıldır emek veren Şahinbey Belediye Başkanımıza, İl Müftümüze ve İl Milli Eğitim Müdürümüze teşekkür ediyorum. Çok güzel bir proje. Özellikle gençlerimizin Umreye gitmesi, gündemlerine alarak konuşması büyük bir kazançtır. İnşallah bunların sayıları her geçen gün artar. Bu projenin  “Ben Okuyorum, Gaziantep Okuyor” kampanyasının çok önemli bir ayağı olduğunu düşünüyorum. Çocuklarımız kitap okudukça ailelerine ve şehrimize faydalı oluyorlar” dedi.

14.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz