DİSK Asgari ücret beklentisini açıkladı

DİSK Asgari ücret beklentisini açıkladı

DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi ve CHP Şehitkamil Meclis Üyesi Ali Güdücü sendika olarak Asgari ücret beklentilerini açıkladı.

DİSK Gaziantep Bölge Temsilcisi ve CHP Şehitkamil Meclis Üyesi Ali Güdücü sendika olarak Asgari ücret beklentilerini açıkladı.

Güdücü yaptığı açıklamada, “2020 yılına hazırlandığımız bu günlerde, yine işçinin umutlarının yeşerdiği, asgari ücrete zam beklentileri gündeme gelmiştir. Bu yıl, diğer yıllara göre işçi biraz daha umutlu. Nedeni ise 3 konfederasyonun birlikte hareket etmesi ve umut verici açıklamalar yapmaları. Devlet yetkilileri tarafından rakamlarla oynandığı enflasyonun düşük gösterilmesi gibi yanıltıcı oyunlar oynanmakta. Asgari ücret açlık sınırının altında kalmış, çalışanlar perişan, elektrik, su ve doğalgaz faturaları el yakıyor ama buna rağmen devleti yönetenler her şeyi güllük gülistanlık göstermekte. Ama harcamalara bakıldığında ve giderlere bakıldığında durum hiç de öyle değil. Herkes geçim sıkıntısı çekiyor. Durum bu iken devleti yönetenler çalışanların çığlığını duymalı. Asgari ücret vergi dış bırakılmalıdır. Enflasyon artı refah payı olmalı. Bakınız burası çok önemli. İşçinin mutlu olması, esnafın mutlu olmasıdır. İşçiye verilen zam, ekonomiye verilen can suyu olacaktır ve canlılık getirecektir. Bunun için diyoruz ki, Asgari Ücret en az 3000,00 TL olmalı ve asgari ücret vergi dışı bırakılmalıdır. Konfederasyon başkanları sözünden caymamalı, mikrofonu açık unutmamalı. İşçinin hayallerini yıkmamalı, işçinin mutlu, çalışanın mutlu olduğu 2020 yılını bekliyor ve umut ediyoruz” dedi.

2.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz