ŞUTSO’DA DİJİTAL MECLİS TOPLANTISI

ŞUTSO’DA DİJİTAL MECLİS TOPLANTISI

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, video konferans yöntemiyle dijital ortamda gerçekleştirildi.

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, video konferans yöntemiyle dijital ortamda gerçekleştirildi.

Düzenlenen Meclis Toplantısı’nda, Meclis Üyeleri Hamza Tavas, İbrahim Toru ve Mustafa Zahit gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların sonrasında olağan meclis toplantısına geçildi. Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, 2020 Nisan ayı Meclis Kararı, Hesaplar İnceleme Komisyonu Kararı, 2020 Nisan Ayı mizanının görüşülmesi, 2020 Nisan Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında, ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda dijital ortamda yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Başkan Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: "Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2020 Mayıs Ayı olağan Meclis Toplantısı’na hoş geldiniz.  Hepinizi şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Mayıs ayı meclis toplantımızı açıyorum. Malumunuz olduğu üzere Koronavirüs salgını yavaş yavaş etkisini kaybederken, normalleşme sürecimiz ise kademeli olarak başlamıştır. Bunun en güzel örneği ise yaşanan seyahat ve hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamalarının ilimizden kaldırılmış olmasıdır. İstisnasız bütün sektörlerin olumsuz etkilendiği ülkemizde hükümetimizin, salgının ekonomiye olumsuz etkilerinin bertaraf edilmesi için aldığı tedbirler, istihdamda ve piyasaların işleyişinde yaşanabilecek olumsuzlukların etkisini azalttı. Ancak, bu sürecin uzaması veya 2. dalga olasılığına karşı biz işverenler olarak şimdiden hazırlıklı olmak, salgın sonrasında üretimin devamını sağlamak ve firmalarımızı ayakta tutmak zorundayız. Koronavirüs salgınının ülkemizde görülmesiyle zorunlu olarak üretime ara veren ya da kapasitesini düşüren şirketlerin bir kısmının yeniden işbaşı yapması umutlarımızı arttırdı. İnşallah, planlamamızı ve stratejilerimizi doğru kurgularsak, bu dönemden daha güçlü çıkacağımıza, devletimizin ve iş dünyamızın kenetlenmesiyle bu zorlu dönemi en az hasarla atlatacağımıza inanıyorum. Salgın ile birlikte dijitalleşmenin önemini daha yoğun olarak hissetmeye başladık. Komitelerimiz, video konferans yöntemiyle yasal toplantılarını düzenlemeyi sürdürüyor. Biz de Oda olarak işleyiş süreçlerimizde en küçük bir aksama olmadan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bu süreçte birinci önceliğimiz vatandaşlarımızın, üyelerimizin ve personelimizin sağlığı olmuştur. Onların sağlığı için odamızda her türlü tedbiri aldık. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası olarak her zaman olduğu gibi bu zor günde de tüm gücümüzle ülkemizin, milletimizin ve üyelerimizin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz inşallah. Değerli Meclis Üyeleri, Koronavirüs salgınının en kısa zamanda sona ermesini temenni ediyor, bu güçlüklerin üstesinden el birliği ile geleceğimizi bir kez daha yineliyor, sizleri sevgi ve saygılarımla selamlıyorum" dedi.

31.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz