GABED Genel Başkanı olmak

GABED Genel Başkanı olmak

25 yıllık Basın sektörü içinde olmaktan büyük bir gurur duyarken,

Basın sektörü için elimi taşın altına değil gövdemi kayanın altına koydum.

2012 yılında Salih Dayıoğlu Başkanlığında merkezi Gaziantep’te olmak üzere kurulan Gazeteciler ve Basın Emekçileri Derneği (GABED)’ne Genel Başkan Salih Dayıoğlu’nun

vefatının ardından organ değişikliğine giderek Genel Başkan oldum.

Son yıllarda koltuklar yüzünden parçalanarak bölünen ve artan Basın Derneklerine bir yenisi mi eklendi diyeceksiniz. İşte tam bu sıkıntıları ortadan kaldırmak için, sektördeki sıkıntılara da derman olmak için elimizi taşın altına değil gövdemi kayanın altına koydum.

Türkiye geneli olarak merkezi Gaziantep’te bulunan Gazeteciler ve Basın Emekçileri Derneği’ne yeni bir ivme kazandırmak için kolları sıvadık. Öncelikle Türkiye genelinde bulunan temsilcilerimiz ile görüşmelere başladık. Dernek üyeliğine yakışmayan kişiler ile yollarımızı ayırdık, ayırmaya da devam edeceğiz. Bugün 200 üyesi bulunan Derneğimizde Aralık ayında yapılacak Kongremiz için şimdilik Üye başvurularını durdurduk. Kongremizin ardından ilk iş olarak Derneğimizi Genel merkez olarak başkent Ankara’ya taşıyacağız. GABED Bayrağını daha yükseklere taşımak için Şubeleşmeye gideceğiz. Her yıl kendimize hedef koyarak tabela Derneği değil, Meslektaşlarımıza faydalı bir Dernek haline geleceğiz.  Bunu da yaparken, diğer Meslek kuruluşu olan Dernek ve Cemiyetlerimizi asla karalamadan işbirliği içinde yapacağız. Gazeteciler ve Basın Emekçileri’nin her zaman sıkıntılarını öğrenip dertlerine derman olacağız.  

10.10.2021 (Fatih DEMİRTAŞ)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

ONURLA VE GURURLA 15. YIL

GABED Genel Başkanı olmak

BASININ GFK’NİN YANINDA AYRI YERİ VAR !

Ben ŞAHİN’in ağam… Şehitkamil’im ANTEP’im

Fenerbahçe galibiyeti şaşırtmasın!