Kültüre ait 19 bin kitap liselere dağıtılacak

Kültüre ait 19 bin kitap liselere dağıtılacak

Gaziantep Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde okullara temek kültür kitapları sağlamayı amaçlıyor.

Gaziantep Valiliği ile Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde okullara temek kültür kitapları sağlamayı amaçlayan “Kültür ve Medeniyet Kitaplığı” tanıtımı Şahinbey Kültür ve Kongre Merkezi fuayesinde gerçekleştirilirken Programın onur konuğu Yusuf Kaplan da öğrencilerin katılımıyla “Öncü Kuşak ve Medeniyet Tasavvuru Yolculuğu” adında bir söyleşi gerçekleştirdi.

Etkinliğe Vali Davut Gül ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma ŞAHİN, Şahinbey Kaymakamı Tahir Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, Öğretmenler ve lise öğrencileri katıldı.

“Ben Okuyorum Gaziantep Okuyor” kitap okuma kampanyasıyla bütün okullarda kütüphane oluşturulduğunu dile getiren Vali Davut Gül, “Kitap okumak önemli ama neyi okuduğunu bilmek daha önemli” dedi.

Vali Gül sözlerine şöyle devam etti: “Kitapların gençlerimizde oluşturduğu gelişimi görünce keşke bütün öğrenciler böyle olsa diyoruz işte gördüğünüz gibi Cemil MERİÇ, Necip FAZIL, Mustafa KUTLU, İsmet ÖZEL, Aliye İzzet BEGOVİÇ, Cahit ZARİFOĞLU ve bizim her lisede olması gereken kitapların Büyükşehir Belediyemizin birlikteliğiyle aldık bunlar temel eser olarak inşallah okurlarımıza verilecek Büyükşehir Belediyemizin dijital kütüphanesi var bu çocukların ulaşabilmesi için 600 tane bilgisayar aldık her kütüphaneye bir bilgisayar koyduk orada da dijital kütüphaneye ulaşılması lazım. Büyükşehir Belediyemizle ortak yapıyoruz. Akıllı tahtalar bütün okullarda var ama çok hızlı yeni okul yapıyoruz yeni okullarımızda akıllı tahtalar faaliyete geçene kadar belediyelerimizin imkânlarıyla 500 tane akıllı tahta alıyoruz hiçbir mazeret olmadan kitaba ulaşabilecek, bilgisayara ulaşabilecek, teknolojiye ulaşabilecek ve temel kitapları okuyabilecek bir ortam oluşturmak istiyoruz. Sanıyorum ki 3-4 sene sonra bu konuştuklarımızın çok ötesinde şeyler konuşacağız başta zat-ı aliniz olmak üzere Fatma Bakanıma, Başkanıma, Milli Eğitim Müdürümüze, Kaymakamımız, Öğretmenlerimize ve okuyacak öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

1.04.2022 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz