Medical Park’ta Suda Doğum

Medical Park’ta Suda Doğum

Medical Park Gaziantep Hastanesi, son yıllarda normal doğuma alternatif olarak sunulan jakuzili ‘Suda Doğum Ünitesi’nde anne adaylarına 5 yıldızlı otel konforunda doğum imkanı sunuyor.

Medical Park Gaziantep Hastanesi, son yıllarda normal doğuma alternatif olarak sunulan jakuzili ‘Suda Doğum Ünitesi’nde anne adaylarına 5 yıldızlı otel konforunda doğum imkanı sunuyor.

Sağlık Bakanlığı’nın 2 yıl önce normal doğumu teşvik amacıyla Türkiye’de uygulama başlattığı normal doğuma alternatif olarak sunulan Suda Doğum, Medical Park Gaziantep Hastanesi’nde anne adaylarına uzman hekim kadrosu ve kaliteli hizmetiyle sunulacak.

 

SUDA DOĞUM NEDİR?

Suda doğum, özellikle ağırlık hissinin ortadan kaldırılmasıyla birlikte anne adayına hareket kabiliyeti sağlayarak, doğum sancılarının kontrolü açışından konfor sağlayıp ve doğum eyleminin daha çabuk gerçekleşmesine yardımcı oluyor. Anne adaylarının konforunu artırdığı tercih edilen yöntem, Sıcak su ile dolu doğum havuzunda yapılan doğum alternatiflerinden biri olan suda doğum, ısısı 37 derecelik su ile dolduruluyor. Doğum yapacak olan anne adayı bu havuza oturtularak kasların gevşeyerek rahatlaması imkanı sunulur.

 

SUDA DOĞUM NASIL GERÇEKLEŞİR?

Doğum zamanı yaklaşmış olan anne adayı doğum havuzuna sokulur. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey suyun ısısı ve bu ısının takibidir. Uzman ebe veya doktorun yardımıyla gerçekleştirilen doğumda bebek doğduktan sonra anneye teslim edilir.

23.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz