Deva Partisi her gün sahada

Deva Partisi her gün sahada

Her gün sahada bulunan DEVA Partisi Gaziantep teşkilatı bir günde iki etkinlik birden yaparak adeta iktidar partisi gibi çalışıyor.

DEVA Partisi Gaziantep İl Teşkilatı bir günde iki etkinlik yaptı. 18 Eylül Dünya TemizlikGünü’nde Gazimuhtarpaşa Şehit Yusuf Erin Caddesi’nde çöp toplayan partililer daha sonra “DEVA Kadınları Buluşuyor” etkinliğiyle Mütercim Asım Caddesi’nde dolaşarak kadınlara karanfil dağıttı. DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya 18 Eylül Dünya Temizlik Günü’nde çevre bilincini yaygınlaştırmak ve temizliğe dikkat çekmek amacıyla bu etkinliği yaptıklarını söyledi.

Kaya, “Doğa ve çevreyi korumak özünde kendimizi, çocuklarımızı, geleceğimizi korumak demektir. Biz yaşanabilir temiz ortamların yaşam kalitesini artırmakla eş değer olduğunu düşünüyoruz. Temiz bir çevre temiz bir doğa güvenli gıdaya, temiz suya ulaşmamızı ve sağlıklı yaşamamızı sağlayacak” dedi.

 

DEVA KADINLARI BULUŞUYOR

DEVA Partisi Gaziantep il teşkilatının yaptığı diğer etkinlik ise “DEVA Kadınları Buluşuyor” programı oldu. Genel Merkez Kadın Politikaları Bölge Koordinatörü Safiye Tugay ile Kadın Politikaları Strateji ve Proje ekibinden Yeşim Sinanoğulları'nın katıldığı “DEVA Kadınları Buluşuyor” programı il binasında yapıldı.

Burada bir konuşma yapan DEVA Partisi Gaziantep İl Kadın Politikaları Başkanı Filiz Kahraman kadınların siyasete katılımı sağlamak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi.

Kahraman, “Genel Merkez Kadın Politikaları Bölge Koordinatörümüz Safiye Tugay ile Kadın Politikaları Strateji ve Proje ekibinden Yeşim Sinanoğulları ile birlikte Gaziantepli kadınlarla buluşuyoruz. DEVA Partisi’nde %35 cinsiyet kotası uygulanıyor. Bu nedenle tüm kadınları DEVA Partisi’ne bekliyoruz” diye konuştu.

18.09.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz