Sarı-Lacivert işbirliği

Sarı-Lacivert işbirliği

Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu ve Kale Spor kulübü arasında geleceğin yıldızlarını yetiştirmek üzere iş birliği protokolü imzalandı.

Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu ve Kale Spor kulübünden yapılan ortak açıklamalara göre Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu bünyesinde yetişen yetenekli öğrencilerin Kale Spor kulübüne lisanslanarak burada liglerde mücadele etmeleri ve tecrübelerinin artırılması sağlanacak. Böylelikle Türk futboluna yetenekli oyuncular kazandırılmış olacaktır. İmzalanan anlaşma sonrasında konuyla ilgili açıklama yapan Kale Spor kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Deniz Güngen; bu günün Kale Spor tarihi için önemli bir gün olduğunu ifade etti. Güngen, “Başkan seçildiğimden bu yana en keyifli olduğum günlerden birisi, gençlerimizin geleceği adına büyük bir atılım yapmaktayız. İki sarı lacivertli ekibin birlikteliğini resmiyete dökerek Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu ile Türk futboluna katkı sağlamak amacı ile anlaşma sağladık. Böyle bir iş birliğinin yapılmasından dolayı Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu Sorumlusu Mahir Yılmaz’a Kale Spor yönetimi olarak teşekkür ederiz” dedi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu Sorumlusu Mahir Yılmaz; futbol okulu olarak 2004 yılından bu yana Gaziantep’te birçok başarılı çalışmalara imza attıklarını belirterek, “Futbol okulumuz ile Kale Spor arasında yapılan iş birliği gençlerimiz adına bizi çok mutlu etmiştir. Kuruluşu 1940 yılına dayanan tarihinde sayısız başarılara imza atmış olan hatta 1951 yılında İstanbul’da o dönem ki Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Osman Kavrakoğlu ile görüşen Kale Spor idarecileri Fenerbahçe’mizden maç sözü almış ve Fenerbahçe’miz tam kadro Gaziantep’e gelerek Kale Spor ile bir maç yapmışlardır. Renkleri sarı lacivert olan ve Fenerbahçe sevdalılarının 1940 yılından bu yana şehrimizde faaliyet gösterdikleri Kale Spor ile Fenerbahçe Gaziantep Futbol Okulu arasında yapılan bu anlaşma beni de çok mutlu etmiştir. Böyle bir iş birliği yapılmasından dolayı bizde Kale Spor Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Deniz Güngen’e teşekkür ederiz. Her iki kurumada bu yolda başarılar dileriz” dedi.

 

13.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz